tel./fax 77 453 64 52
grunt@grunt.opole.pl

Wiercenia, odwierty geologiczne, geotechniczne i hydrogeologiczne

Nasza firma posiada różnorodny sprzęt wiertniczy na urządzeniach samojezdnych, pozwalający rozpoznać teren do głębokości 50,0m. Otwory wiertnicze wykonujemy w średnicach 50 – 350 mm. Nasza firma preferuje wiercenie rurowane w rurach okładzinowych, które w przeciwieństwie do wierceń świdrami spiralnymi (sznekami) daje pełny obraz profilu geologicznego, co w geologii i inżynierskiej i geotechnice jest szczególne ważne.

zdj. Wiercenie geotechniczne

W zależności od warunków geologicznych odwierty przeprowadzamy różnymi systemami: okrętnym (ręcznym), obrotowym, udarowo-obrotowym, oraz na płuczkę.

Dysponujemy sprzętem wspomagającym wyniki wiercenia, do badań w otworach in-situ. Stanowią go różnego rodzaju sondy dynamiczne: lekka (10 kg) i ciężka (63,5 kg) oraz sonda cylindryczna SPT (63,5 kg).

Posiadamy również próbniki i cylindry Shelby służące do pobierania prób o naturalnej nienaruszonej strukturze (NNS) z głębokości do 50,0 m.

W naszej ofercie znajduje się także wiertnictwo hydrogeologiczne (ujęcia wody, studnie, piezometry) z pełnym zabudowaniem otworów.

Wykonujemy również odkrywki fundamentów w formie wykopów podwiercanych poniżej poziomu posadowienia dla istniejących obiektów, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Dysponujemy również pracownią mechaniki gruntów do której trafiają bezpośrednio po wierceniu pobrane próby gruntów, do badań laboratoryjnych w niezbędnym zakresie

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą >>>

Galeria zdjęć