Logo

Zakład Usług Geologicznych GRUNT s.c.
45-054 Opole, ul. Grunwaldzka 3a
tel.: 77 453 64 52, 601 405 593
e-mail: grunt@grunt.opole.pl

 

Zakład Usług Geologicznych Grunt s.c.


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie

 GRUNT TO WIEDZA, DOŚWIADCZENIE I PROFESJONALIZM


Jesteśmy rodzinną firmą, oferującą kompleksowe usługi geologiczne, które w połączeniu z doskonale przygotowaną i doświadczoną kadrą geologów oraz wysoce specjalistycznym sprzętem tworzą wyjątkową jakość od prawie 40 lat. Geologia to nasza pasja, która została przekazana już kolejnemu pokoleniu, dlatego nieustannie się rozwijamy, sięgając w przyszłość, szukając kolejnych potencjałów i możliwości. Niezmiennie dbamy o innowacyjność i najwyższy standard wykonywanych usług. Inwestując w stały rozwój dostosowujemy się do preferencji i oczekiwań klientów.

Z.U.G. GRUNT s.c. powstał w 1984r. jako pierwsze prywatne przedsiębiorstwo działające w tej branży na Opolszczyźnie. Od samego początku firma skutecznie się doskonali, budując swoją pozycję rynkową i wypracowując renomę, poprzez profesjonalne świadczenie usług w zakresie geologii, geotechniki i ochrony środowiska.

Wykonujemy szereg prac związanych z badaniami gruntu na potrzeby budownictwa przy projektowaniu i posadawianiu obiektów budowlanych różnego typu, sporządzając odpowiednie dokumentacje w zależności od stopnia skomplikowania warunków gruntowych.

Jako jedna z nielicznych firm w Polsce posiadamy własnej konstrukcji, specjalistyczny ponton wiertniczy do wierceń na wodzie (rzeki, jeziora, różnego rodzaju zbiorniki wodne czy zatoki), celem m.in. pobierania z dna prób osadów dennych.

Wykonujemy również studnie głębinowe dla klienta indywidualnego a także firm i przedsiębiorstw korzystających z wody na potrzeby produkcyjne.

Na co dzień działamy głównie na terenie województwa opolskiego, dolnośląskiego oraz śląskiego jednak w zależności od specyfiki prac wielokrotnie prowadziliśmy prace geologiczne na terenie całej Polski.

Nasze doświadczenie poparte jest niezbędnymi uprawnieniami w zakresie kierowania pracami geologicznymi, dokumentowania, projektowania i dozorowania:

  • uprawnienia geologiczne kat. V - wyd. przez Ministra Środowiska,
  • uprawnienia geologiczne kat. VI - wyd. przez Ministra Środowiska,
  • uprawnienia geologiczne kat. VII - wyd. przez Ministra Środowiska,
  • uprawnienia geologiczne kat. XI - wyd. przez Wojewodę Dolnośląskiego,
  • uprawnienia geologiczne kat. XII - wyd. przez Wojewodę Dolnośląskiego,
  • uprawnienia geologiczne kat. XIII - wyd. przez Wojewodę Dolnośląskiego,
  • kwalifikacje niższego dozoru ruchu - wyd. przez Okręgowy Urząd Górniczy w Gliwicach.